Blog

Sanácia muriva kaštieľa Zemianske Podhradie

Sanácia muriva kaštieľa Zemianske Podhradie systémom pulznej elektroosmózy TRITON. Renesančný kaštieľ je najstaršou pamiatkou v obci zo 17. storočia, neskoršie prestavaný v klasicizme s rozsiahlym parkom. Bol v majetku zemianskych rodín Príleských, neskôr Ostrolúckych.

 

Kontrola sanácie pivničných kamenných priestorov historický objekt Spišská Sobota.

Kontrola sanácie pivničných kamenných priestorov historický objekt Spišská Sobota. Kontrola prevedená po 7 mesiacoch od aplikácie pulznej elektroosmózy a automatické vetranie pivničných priestorov na základe hodnôt rosného bodu. Výsledky meraní vlhkosti steny boli aj pre nás prekvapením. Vlhkosť klesla viac ako o 80% a vykazovala hodnoty vlhkosti muriva suché . Bol skontrolovaný aj priechod vodivosti elektroosmózy v jednotlivých anódových a katódových trás-výsledok neporušené a relatívna vlhkosť vzduchu 56-72%. Nasledujúce meranie 3.mesiac 2023.

Vysušovanie pivníc a suterénnych priestorov systémom EUROKRISTALL

Vysušovanie pivníc a suterénnych priestorov systémom EUROKRISTALL pre zemnú vlhkosť a tlakovú vodu. Tam, kde ostatné hydroizolačné systémy nestačia. Nie je potrebný vonkajší zásah (kopanie, drenáž) Zostáva natrvalo súčasťou stavebnej konštrukcie. Naša spoločnosť má tento systém overený v tých najťažších prípadoch saturovaných pivníc.

 

Profesionálne meranie vlhkosti stavebných konštrukcii

Naša spoločnosť vykonáva profesionálne meranie vlhkosti stavebných konštrukcii a salinita muriva. V prípade záujmu nás prosím kontaktujte. Protokol o meraní vlhkosti a zasolenia muriva Zámok Bojnice – Modernizácia Západného krídla Protokol o meraní vlhkosti a zasolenia muriva č.2

 

Prednáška pána Ing. Bujalku zo spoločnosti Aquastop pre STU v Bratislave

Tradičná online prednáška pána Ing. Bujalku zo spoločnosti Aquastop pre Slovenskú technickú univerzitu v Bratislave-Stavebná fakulta. Systémy sanácie stavebnej konštrukcie používané našou spoločnosťou v rámci strednej EU.       (viac…)