okt 15, 2013 / Napísal Jozef Pilát / Žiadne komentáre

Od svojho uvedenia na trh v roku 1978, má Lectros osmotický hydroizolačný systém mnoho inštalácii po celom svete a stále udržiavajú budovy suché.

Systém má mnoho výhod:

  • je vysoko efektívny na všetky druhy stien (tehla, kameň, betón, hlina) a cenovo dostupný,
  • jedná sa o zelené hydroizolačné riešenie, pretože nevyužíva žiadne chemické látky a nenarušuje statiku budovy,
  • pri svojej aplikácii nemení historický charakter budovy.

Elektroosmóza systém Lectros úspešne vysušuje aj menšie objekty ako chaty a radové domy až po veľké historické objekty hrady a zámky. Systém bol nainštalovaný do viac ako 200 000 objektov na celom svete. K systému je pripojené diagnostické zariadenie na ktorom môžete priamo sledovať funkčnosť klesania vzlínajúcej vlhkosti v murive.

Prezentácia elektroosmóza Lactros

Realizácia toho elektroosmotického systému je možná aj v zimných mesiacoch. Oproti iným sanačným medódam(injektáž,podrezanie muriva)má jednu obrovskú výhodu. Horizontálna zábrana proti vzlínajúcej vlhkosti je vytvorená nad podlahou (podrezanie, injektáž, plechy) a vzlínajúca vlhkosť pôsobí až k tejto zábrane. To znamená, že soklové murivo je aj naďalej mokré.

Naopak pri systéme Lectros je vzlínajúca vlhkosť presmerovaná až pod úroveň okolitého terénu. Tieto systémy majú obrovský nárast realizácii v ázijských krajinách ,ale aj u nás v EU napr. Nórsko, GB, Dánsko-tunely, Metrá atď.