okt 28, 2017 / Napísal Jozef Pilát / Žiadne komentáre

Systém AOP je systém pulznej elektroosmózy, ktorý využíva pokročilý striedavý DC pulz cez anódy zakotvené v betónovej, alebo v tehlovej konštrukcii, ktorý ionizuje molekuly vody, ktoré sa priťahujú ku katóde umiestnenej v mimo kladného prostredia (exteriér), čím sa odstraňuje voda z betónovej, tehlovej, kamennej konštrukcie.

Systém je definovaný ako systém s mimoriadne nízkym napätím a je bezpečný na dotyk.

AOP elektroosmóza, vhodná ako vodotesný systém podzemných betónových a murovaných konštrukcii aplikáciou elektro-osmotickej techniky. Systém AOP je založený na princípoch elektroosmozy – pohyb elektricky nabitého iónu v kvapaline pod vplyvom vonkajšieho elektrického poľa. Systém používa dve sady elektród. Anóda je zabudovaná do vnútorných betónových, tehlových stien(titánový drôt-GR 2) a katóda je zabudovaná do okolitého terénu / pôdy.

Zistite viac o elektroosmóze systémom AOP.

Medzi elektródami vzniká jemne ladené pulzujúce DC napätie, ktoré vytvára elektrické pole cez steny / podlahy, ktoré posúvajú vodu zo suchej strany (vnútornej strany) smerom k mokrej strane (vonkajšie), čím zabraňujú vniknutiu vlhkosti z povrchu vnútornej konštrukcie. Realizácia-priestory pod úrovňou terénu-metrá, tunely, parkoviská, vodné elektrárne atď.