nov 07, 2017 / Napísal Jozef Pilát / Comments are off for this post

Asfalto-bentonitová hydroizolačná stierka s modifikovanými vlálknami, PVC fólie. Hydroizolácia, ktorá vás ochráni pred vodou.

Hydroizolácia Hydroseal

HYDROIZOLÁCIA HYDROSEAL

Stierková vodou rieditelná hydroizolačná hmota s obsahom syntetických armovacích vlákien.

Jedná sa o ekologicky bezpečnú a istú formu hydroizolácie bez vedlajších vplyvov . Tato lepenka obsahuje jemno zomleté, vodou rieditelné asfalty, ktoré sú obohatené o plastifikátory, elastomery a umelé vlákna. Tým vznikne po aplikacii rovnaká vrstva tejto hydroizolacie, ktorá je je bezošvá, nemá spoje a vykazuje vysokú priľnavosť k podkladu (platí pri dodržaní riadnej penetrácie tzv. zpenetrovania).

Ak máte záujem o hydroizoláciu, realizáciu alebo máte nezodpovedané otázky, ihneď nás Kontaktujte!

Lepenka HYDROSEAL má cca. 6x väčšiu odolnosť proti pretlačeniu či prerazeniu ako klasické lepenky.

Vlastnosti:

  • Dobré technicko-fyzikálne vlastnosti – prilnavost k podkladu
  • Vodotesnosť a pružnosť
  • Odolnosť proti povetrnostným vplyvom (mrazu, stárnutí vo vode a teple)
  • Neprekonateľná ako izolácia základov

Hydroizolácia proti vode a radónu Hydroseal

Balenie:

po 5,10,30kg

Technologické postupy

Hydroizolácia na vodorovné a zvislé konštrukcie

Podklad pre vykonanie zvislej a vodorovnej izolácie (náhrada ťažkých lepeniek) musí byť pevný, na povrchu bezprašný. Urobíme celoplošnú penetráciu a po zaschnutí stierkujeme vrstvu 3 mm. hrubú.

Po zaschnutí vizuálne skontrolujeme kvalitu povrchu. Ak sa objavia nedokonale izolované miesta, opravíme ich prestierkovaním (nové vrstvy sa rovnomerne spoaí s predchádzajúcimi).

Po vyschnutí HYDROSEALU sa vykoná betonáž vodorovnej plochy, alebo zahrnutie materiálu ku kolmej stene stavby.

Izolácia podzemných konštrukcií

Vykoná sa podobne ako v predchádzajúcom postupe. Základovú dosku izolujeme celoplošne. Po ukončení výmurovky steny očistíneme. Po vyzretí a očistení penetrujeme kolmé aj vodorovné plochy a stierkujeme ako v predchádzajúcom postupe. Pri prechode z jednej fasádnej formy na druhú nie je potrebné rohy zaoľlovať. Kontrolujeme ako v predchádzajúcom postupe.

Izolácia balkónov a terás

Pri izolácii balkónov a terás postupujeme rovnako ako v predchádzajúcom postupe. Tu je však potrebné stierku v rohu vytiahnuť min. 10 cm. na kolmú stenu.

HYDROSEAL umožňuje opravu balkónov a terás bez búrania pôvodného podkladu. Pri oprave sa plocha očistí (prípadne sa odstráni popraskaný betón), opláchne vodou a penetruje (pozri odsek príprava podkladu). Po zaschnutí stierkujeme 3 mm. vrstvu a to aj na kolmé steny do výšky min. 10 cm. Na uschnutú vrstvu HYDROSEALU môžeme flexibilným lepidlom priamo lepiť dlažbu a obklady.

Podobne postupujeme pri izolácii kúpelní a sprchových kútov

Lepenie penového polystyrénu

Na podkladovú plochu najprv prevedieme penetráciu. Po zaschnutí nanesieme len na jednu lepenú plochu HYDROSEAL vo vrstve cca 2 mm. a zafixujeme polystyrén v požadovanej polohe.

Na HYDROSEAL je možno nanášať bežné disperzné farby (napr. Balakryl, Eternal apod) a väčšinu synt. náterových hmôt (napr. Bisil, Krastenol – emaily odolné voči vode a UV žiareniu). Náterové hmoty tu nešpecifikované odporúčame vopred vyskúšať.

 

Urob si SÁM!

Urob si sám a buď ako Supermann. Stačí trochu majstrovskej zručnosti a s našimi materiálmi to dokážete aj sami.